Clear Aligner

leczenie przy użyciu NAKŁADEK „CLEAR ALIGNER"

To innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby, jednocześnie zastępując aparaty stałe i ruchome. Nakładki te są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne, co zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Podstawowymi zaletami nakładek Clear Aligner są wygoda, doskonała higiena oraz czas leczenia skrócony do minimum.

Korygowanie wad zgryzu przy pomocy przezroczystych nakładek znane jest już w ortodoncji od wielu lat. Obecnie nakładki wykonywane są w kilkunastu certyfikowanych laboratoriach, a leczenie tą metodą prowadzi wiele gabinetów na terenie całego kraju. Nakładki są przeźroczyste, niemal niewidoczne, a przez to wyjątkowo estetyczne. Wykonane są z miękkiego materiału, bez żadnych elementów metalowych do mocowania czy skręcania, przez co są wygodne i nie powodują odczucia bólu czy gniecenia. Można je łatwo zdejmować do jedzenia i czyszczenia, więc utrzymanie higieny jest niezmiernie łatwe. Są idealnie dopasowane do zębów, dlatego Pacjenci bez skrępowania mogą się śmiać i rozmawiać

leczenie przy użyciu APARATÓW STAŁYCH

  • konwencjonalnych:   metalowych i kosmetycznych
  • samoligaturujących:  metalowych i kosmetycznych

Aparaty stałe – jak sama nazwa wskazuje, są na stałe przytwierdzone do zębów, a zdjąć je może tylko lekarz ortodonta. I chociaż noszenie tego rodzaju aparatu może wydawać się uciążliwe i wiąże się z szeregiem obowiązków (konieczność comiesięcznych wizyt kontrolnych, zwiększona dbałość o higienę jamy ustnej, itp.) to jednak efekty terapeutyczne są zaskakujące. Aparat stały pozwala na precyzyjne przesuwanie zębów i korektę nawet poważnej wady zgryzu. W zależności od wady, zwykle czas noszenia takiego aparatu waha się od roku do 2,5 roku.